Goophone S4 Mega

Çin’de Samsung Galaxy Mega 6.3′ün çakma versiyonu yapıldı. Buraya kadar Çinli klon modeli haberi normal dursa da, Goophone S4 Mega isimli phablet cihaz kağıt üzerinde Mega 6.3′ten daha iyi donanıma sahip duruyor.

goophone-mega

Çin denildiğinde akla kopya ürünler geliyor. Çoğu firmanın başına geldiği gibi Samsung’un da cihazları Çin’de klonlandı. Bunun son örneği ise Samsung Galaxy ailesinin yeni üyesi olan Galaxy Mega 6.3 oldu. S4 Mega isimli çakma model ise yine daha önce birçok kopya cihaz yapan Goophone tarafından üretildi. Tasarım olarak S4 Mega orijinalinin birebir aynısı, işin ilginç kısmı ise donanımsal özelliklerde yatıyor. Zira S4 Mega, Galaxy Mega 6.3′e göre kağıt üzerinde daha fazla özellik sunuyor.

Bu arada her iki cihazın bataryasının çıkarıldığını, microSD kart desteklerinin olduğunu ve çift sim kart desteklediklerini belirtelim. Goophone S4 Mega’da kullanılan 4 çekirdekli 1.5 GHz’lik MT6589T yongası, MediaTek’in ucuz sistem çipi çözümlerinden biri. MediaTek ucuz çipleriyle Uzak Doğu pazarında iyi bir ivme gösterdi. Buna karşın Exynos 5 Dual veya diğer adıyla Exynos 5250 ise ARM Cortex-A15 mimarisiyle yüksek bir performans sunuyor. Bu çipin performansı Google Nexus 10′da ve Samsung Chromebook’tan biliniyor. Goophone S4 Mega’nın bazı özellikleri daha iyi gibi dursa da, asıl performansı tam bir kullanımla belli olur. Cihaz 369 dolarlık fiyat etiketine sahip. Kopya modelin kullanımını gösteren 5 dakikalık videosu da var.

Önceki Yazı:Galaxy Note 3′ün ekranı çok büyük olmayacak!

Sonraki Yazı:Tegra 4 işlemcili ilk telefon ZTE U988S göründü

Yorumlar
Bir yorum yazın


6 − iki =

Ecce Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Ecce Plus Bu tema Ecce Web Tasarım tarafindan düzenlenmistir. Hiçbir sekilde kopyalanamaz.